Способы приготовления кофе

Кава по-східному або каву в турці (джезві)
 turka.jpg
До початку науково-технічного прогресу майже весь світ задовольнявся способом виготовлення кави, винайденим ще арабами: кава варився в турках або в спеціальних посудинах. Власне, турки (або джезви) широко використовуються й сьогодні.
Кава по-турецьки, по-арабськи, по-східному – це всі способи заварювання кави в турці. Турка чи джезва – невелику посудину з довгою ручкою, луджений зсередини. Спосіб приготування: 7-10 грам дрібно меленої кави заливають половиною склянки свіжої холодної води і варять на повільному вогні, але не кип’ятять. Як тільки почне підніматися кавова піна, кава знімають з вогню і, не проціджуючи, розливають по чашках. Для приготування напою необхідно використовувати кави дуже дрібного помелу, практично порошок. По-перше дрібний помел гарантуватиме рясне піноутворення, по-друге гуща НЕ БУДЕ скрипіти на зубах.
Якщо ви любите солодкий кава – додайте цукор у воду перед приготуванням. Рекомендуємо також додати при приготуванні кілька кристаликів солі – це підкреслить незвичайний смак кави.
При бажанні можна додати в чашку кілька крапель води, щоб гуща швидше осіла. Окремо подають холодну кип’ячену воду. Кава прийнято пити невеликими ковтками і запивати його холодною водою. Це дає можливість відчути його прекрасний смак.
Головна відмінність арабських рецептів від будь-яких інших полягає в тому, що за традицією кави доводять до кипіння тричі. Хоча, при такому способі приготуванні кави зникають найбільш тонкі смакові якості насиченого кави, в цьому є своя романтика. В ідеалі кави по-східному готують на гарячому песке.Туркі з моменту своєї появи зазнали деяких змін, і сучасне пристосування для виготовлення «кава по-східному» виглядає зараз так: піддон, наповнений піском, електронагрівач, терморегулятор і кілька турків.

 

Френч-пресс (кафетіер) або поршневий метод
 frenchpress.jpg
З простих пристосувань для приготування кави, без спеціальних механізмів і електричних елементів, можна назвати поршневу кавоварку, або френч-прес. Своєю назвою ці кавоварки зобов’язані французькій фірмі «Меліор», яка в 1920 році розробила поршневі кавоварки. Вони являють собою високий, вузький, скляну посудину, в якому настоявшийся крупномолотий кави, залитий водою, віджимають за допомогою поршня, прикріпленого до кришки. Спосіб приготування: Посудина нагрівають, на дно насипають каву грубого помелу, потім заливають гарячою водою. Напою дають настоятися протягом 3-5 хвилин а потім поршнем відокремлюють рідина від гущі. Цей спосіб дозволяє максимально отримати аромат з меленого кавового зерна.Едінственний недолік – кафетір не може довго зберігати тепло, тому приготований кави слід випивати відразу.
Кавник
 kofeynik1.jpg
Це найпростіший спосіб приготування кави. Цей спосіб сьогодні не дуже популярний, хоча завжди може розглядатися як вихід з положення за відсутності часу або інших способів заварки кави. Спосіб приготування: Кава грубого помелу заливається гарячою водою. У цьому випадку кава готується як і в кафетіере, з тією лише різницею, що в кавнику відсутня поршень для відділення гущі від рідини.
Крапельний спосіб або спосіб фільтрації
 coffe_kapel.jpg
У 1800 році французький архієпископ де Беллуа винайшов краплинну кавоварку, в якій вода, крапля за краплею, одноразово проходила через фільтр з меленою кавою. Виглядала вона таким чином: циліндричний посудину поміщали на кавник, між ними встановлювали фільтр. Кавник попередньо нагрівали, на фільтр насипали дрібно розмелений кава. У циліндричну посудину заливали свіжу воду. Коли вся вода по краплі проходила крізь фільтр в кавник, верхній циліндричний посудину знімали, кавник закривали кришечкою і подавали до столу.
У 1819 році французький бляхар Моріз винайшов новий варіант краплинної кавоварки Беллуа, яка представляла собою перевертається подвійну кавоварку. Італійці швидко оцінили оригінальність нового винаходу і з тих пір вважають його своїм, називаючи кавоварку «Наполетано Мачінетта».
Починаючи з 50-х років стали випускати електричні кавоварки фільтраційного типу. Пізніше, в 70-і роки, вони стали цілком звичними в побуті. Принцип роботи величезної кількості моделей подібних побутових приладів залишається незмінним.
Нагрівальний елемент такої машини призначений для регулювання температури води і заварювального циклу (в ідеалі 4-6 хвилин), при якому з кавового помелу виділяються бажані ароматичні речовини. Великий плюс таких кавоварок – в простоті управління. Спосіб приготування: кава середнього помелу насипається в паперовий одноразовий фільтр або багаторазово використовуваний конус, а гаряча вода, проходить через каву зверху. Хвилини через три готовий прозорий, м’який з легкою кислинкою кави.
Не використовуйте дрібний помел, контакт води з кавою буде занадто довгим, і кава вийде гірким. Крім того, в таких автоматах каву не можна залишати гарячим більш ніж на 30 хвилин, інакше напій придбає неприємний присмак.
Кавоварка гейзерного (перколяційного) типу
 percolator1.jpg
Кавоварка цього типу була винайдена в 1827 році паризьким ювеліром Ганде. У його кавоварці вода піднімалася по трубці, вставленої в рукоятку, і розпорошувалася над меленою кавою. Незабаром інший французький винахідник Дюран удосконалив кавоварку Ганде таким чином, що окріп став підніматися по центральній трубці, а потім багаторазово розпорошуватися над порошком кави. З часом конструкція гейзерних кавоварок ускладнилася, у ній з’явилися електронагрівальні елементи, клапани та рухливі шайби, однак принцип її дії залишився тим же.
Принцип роботи різних моделей гейзерних кавоварок однаковий – кава заварюється шляхом багаторазового проходження гарячої води або пари через шар меленої кави. Спосіб приготування : кавоварка складається з трьох секцій. У нижній – розміщується вода, в середню, зроблену у вигляді сітчастого фільтра, – кладуть кави крупного помелу, а у верхній – через вузьку трубку, що веде від другої секції, конденсується вже готовий напій. Вода в нижньому резервуарі закипає (за допомогою електронагрівача або на плиті), при цьому в ньому підвищується тиск, і окріп з нижнього циліндра піднімається вгору через гейзер, проходить через меленою кавою і попадає у верхній резервуар. Зручність такої кавоварки також у тому, що вся кавова гуща залишається в другому контейнері.
Гейзерні кавоварки користуються великою популярністю завдяки вишуканому аромату. Кава виходить міцний і насичений.

 

Кавоварка МОКА
 moka.jpg
Хочеться також згадати ще один різновид гейзерних кавоварок  “мока” (moka). Ця кавоварка була винайдена в 1933 році італійською фірмою Bialetti і досі дуже популярна в Італії. Спосіб приготування: кавоварка складається з трьох частин: нижнього усіченого конуса (нагрівача), куди заливається вода;металевого фільтра, куди засипається кава среднемелкого помелу;верхнього усіченого конуса, де накопичується готовий напій.Перед приготуванням “мока” щільно закручується по різьбі, що з’єднує нижній і верхній конуси, додатковою ізоляцією від навколишнього середовища служить гумова прокладка між конусами.Потім кавоварку ставлять на повільний вогонь (існують також електричні “мока”).Вода, закипаючи, проходить через кавовий порошок, що міститься у фільтрі, а потім, піднімаючись по трубці, попадає у верхній конус.Ще один різновид гейзерних кавоварок – вакуумна кавоварка, була винайдена в 1840 році шотландським інженером Нап’єром. У ній гаряча вода проходила через шар меленої кави і поверталася назад в ємність для води засчет утворився вакууму. Вона складалася з двох судин і з’єднує трубки. У верхню судину засипали мелену каву, в нижній наливали воду. Потім кавоварку ставили на вогонь і доводили воду до кипіння. Тиск пари виштовхувало воду у верхню судину. Кава вважалося готовим тоді, коли вода вже більше не піднімалося, після чого вогонь прибирали, і давали можливість кави охолодитися. Через хвилину-другу вакуум, що утворився в результаті охолодження нижнього судини, змушував напій протікати через фільтр вниз з характерним звуком. Зараз кавоварки вакуумного типу вже не використовуються.
Кава-машина еспрессо, компресійна кавоварка
 espresso.jpg
Компресійні кавоварки – найпопулярніші у світі. Принцип їх дії грунтується на однократному проходженні пари через мелену каву під великим тиском.
Першу компресійну кавоварку в 1855 році сконструював француз де Сантаіс. У кавоварці де Сантаіса пар застосовувався не для заварювання кави, а для того, щоб підняти окріп над меленою кавою. Після цього вода падала на каву, проходила крізь нього, і таким чином виходив готовий напій. Машина де Сантаіса виготовляла до двох тисяч чашок кави на годину – це була дуже висока для того часу продуктивність. Проте машина була занадто складною і громіздкою, тому незабаром вийшла з ужитку, проте, давши поштовх італійцям у вдосконаленні ідеї та створенні кава-машин еспресо.
У 1901 році міланець Луїджі Беццера запатентував кавоварку для барів, використовує тиск пари. Ця машина і лягла в основу базової конфігурації кавоварок, що дійшли до наших днів. Вона дозволяла отримувати свіжозаварений напій на очах у замовника. Вважається, що саме з цієї машини веде свою історію сучасна кавоварка еспресо.
У 1903 році італійський промисловець Дезідеріо Павоні придбав ліцензію на виробництво кавоварок Беццера. Його приклад наслідували інші винахідники. До початку 20-х років характерною особливістю італійських кафе стали вежоподібні кава-машини. Вони сприяли поширенню культури споживання кави еспрессо в Європі та Америці.
Основний принцип роботи кава-машин еспресо: гаряча вода під тиском подається через спресований кави дрібного помелу і потім проливається в чашки. Якісний еспрессо – дорогий напій, так як для того, щоб витягти максимально всі аромати кави, потрібно високий тиск, що істотно ускладнює конструкцію пристрою з приготування кави. Напій при такому способі виходить відмінний. Спосіб приготування: на домашніх кава-машинах чашка еспрессо готується близько 30 сек, натисненням однієї кнопки.Попередньо чашка для еспрессо підігрівається.Під тиском 15 бар, пара проходить через мелену каву.Температура кави на виході складає 86-90 С. Для еспресо використовується дрібний помел.Золотисто-коричнева щільна пінка на поверхні кави, звана «крему» – показник правильно приготовленого еспрессо.По ній можна судити про якість еспресо.Еспресо є основою капучино та інших напоїв: ристретто, лунго, мока.
Каппуччино можна приготувати на будь-який з кава-машин, які ми пропонуємо.

Еспресо кава-машини: для дому, для офісу, професійні

Молоко для капучино збивається за допомогою парогенератора. Молоко наливається в ємність, в яку вставляється трубка з парою (сопло трубки пара повинно зануритися трохи нижче поверхні молока), потім повертається перемикач подачі пари. Коли молоко під дією пари почне збиватися, посудина потрібно рівномірно пересувати, щоб не зіпсувати і не закип’ятити молоко. Кава слід наливати в підігріті чашки, інакше піна спаде. Отриману молочну піну акуратно перекладають на каву в чашці.

Щоб навчитися добре збивати молочну піну, потрібна практика. Також ми можемо порекомендувати використовувати кава-машину з автоматичним капучінатором, молочна піна на якому готується натисненням однієї кнопки.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>